Det är alltid jag som håller i kameran, och det är anledningen till att jag är med på väldigt få bilder själv tillsammans med Disa.
Häromdagen bad jag J att ta ett par bilder, och det gjorde han.
Alltså, den känslan. Jag såg mig själv på bild.
Med ett barn i knät.
Ett litet barn. Det är min dotter.
Min alldeles egna unge. Jag har till och med namngett henne.
Jag och egen bebis.
Ofattbart.
Overkligt.
Overkligt...


Så söta ni är!
SvaraRaderaJag förstår hur du känner - man fattar helt enkelt ingenting!
Jag kan fortfarande inte förlika mig med tanken att jag är en mamma.
Men jag kan heller inte förlika mig vid att jag är vuxen...
Hehe, man är så vuxen som man känner sig:-)
RaderaVuxenheten har jag förlikat mig med, men det här att vara mamma alltså... det går inte att ta in. Bäst att inte tänka för mycket.
Hej Annika!
SvaraRaderaSå fina bilder och ja man känner det som ett under att man har dom. Man kan fortfarande inte fatta...ja fast som jag så många år sen när man ser på den "stora damen" med egna barn och egna åsikter hahaha...Och det där "ja men mamma..." lite överseende så där :-)
Mirakel. Mössan du har är bara så fin!! Hemstickad?
Kram P ♥♥
Det måste vara ännu konstigare, att ens barn har egna barn...
RaderaMössan är min favoritmössa, inte hemstickad utan några år gammal julklapp från butiken Accessorize.
Jag måste passa på att säga grattis igen! Grattis till er söta lilla dotter! :)
SvaraRaderaTack!!
RaderaVisst är det fantastiskt! Njut av tiden med Disa!
SvaraRaderaInnan du vet ordet av är du mormor!
Hahaha! Jag kan inte ens föreställa mig att min unge kommer att kunna gå! Ännu mindre att hon blir vuxen och få egna barn!
RaderaNi är verkligen fantastiskt fina! Förstår känslan, även om jag själv tagit en massa selfies på mig och I, så är det en annan sak att se sig på bild med sitt barn, en bild som någon annan tagit.
SvaraRaderaDet är en otroligt konstig känsla!
RaderaMåste ta fler bilder på oss, men det blir så få nu sedan lilla kameran plaskade ner i toalettstolen.
Mitt namn är Lilian N. Detta är en mycket glädjefylld dag i mitt liv tack vare den hjälp Dr. Saguru har gett mig genom att hjälpa mig få tillbaka mitt ex med sin magi och kärleksförtrollning. Jag var gift i 6 år och det var så hemskt eftersom min man verkligen var otrogen mot mig och ville skiljas, men när jag hittade Dr. Sagurus e-postmeddelande på internet om hur han har hjälpt så många människor att få tillbaka sina ex och hjälpa till att fixa förhållandet och göra människor lyckliga i sina relationer, förklarade jag min situation för honom och sökte sedan hans hjälp, men till min förvåning sa han att han skulle hjälpa mig med mitt fall och här sitter jag nu och firar eftersom min man har förändrats totalt för gott. Han vill alltid vara vid min sida och kan inte göra någonting utan min present. Jag njuter verkligen av mitt äktenskap, vilket fantastiskt firande. Jag kommer att fortsätta vittna på internet eftersom Dr. Saguru verkligen är en riktig trollkarl. BEHÖVER DU HJÄLP, KONTAKTA DOKTOR SAGURU NU VIA E-POST: drsagurusolutions@gmail.com eller WhatsApp +13124340555. Han är det enda svaret på ditt problem och får dig att känna dig lycklig i er relation. Och han är också perfekt i
SvaraRadera1 KÄRLEKSFORMEL
2 VINN TILLBAKA DITT EX
3 LIVMODERNS FRUKT
4 FÄRDANDE FÖRMELELSE
5 SKYDD FÖRMELELSE
6 AFFÄRSFORMEL
7 BRA JOBB-FORMEL
8 LOTTERIFORMEL och RÄTTSFALLSFORMEL